Search Menu

Adam Cały

Rekordy życiowe: 

5 km – 18:18  – Siechnice 2018

10 km – 39:07 – Kraków 2017

Półmaraton: 1:28:48 – Wrocław  2017

Maraton: 3:38:23 – Warszawa  2014

Mój największy sukces sportowy – Wierzę, że zdecydowanie jeszcze przede mną. Największym biegowym sukcesem będzie złamanie magicznej bariery 3h w maratonie. Ponadto chciałbym zostać Six Star Finischer – Abbott World Marathon Majors, czyli wystartować w maratonie w Nowym Jorku, Bostonie, Chicago, Berlinie, Londynie i Tokio. W chwili obecnej największym dotychczasowym sukcesem jest regularność w treningach i 6 sezon biegowy za mną bez żadnej kontuzji, a najważniejszym sukcesem jest ciągły progres sportowy i codziennie bycie lepszym od siebie z dnia wczorajszego. 

Ulubione biegi – Półmaraton Ślężański, Athens Authentic Marathon, Gulietta & Romeo Half Marathon oraz Festiwal Biegów Górskich w Krynicy.

Co dla Ciebie znaczy bieganie? – Bieganie, to stan umysłu, styl życia Nie tylko wysiłek fizyczny, ale i oczywiście umysłu, sposób na katalizowanie złych emocji. Walka ze swoimi słabościami. Ciągłe przesuwanie granicy i sprawdzanie swoich możliwości. Albowiem wiemy o sobie tyle ile nas sprawdzono. Bieganie daje mi możliwość sprawdzenia samego siebie w sytuacjach największego kryzysu, jaki towarzyszy nam podczas eksploatowania organizmu na największych obciążeniach. Bieganie to dla mnie również sposób na życie. Dzięki bieganiu i poprzez bieganie doświadczam największych emocji. Dzięki bieganiu jestem wolny i mam pełną swobodę, dzięki niesamowitej kondycji, jaką dało mi bieganie mogę zobaczyć więcej i przeżyć więcej.  Obcowanie z naturą nabrało większej głębi, mogę eksplorować większe tereny i poznawać nowe miejsca. Bieganie to samotność, ale i również wspaniali ludzie , których poznałem w swoim biegowym życiu i mogę z nimi dzielić wspólną pasję do biegania. To również możliwość tworzenia wspólnoty, ludzi, którzy kochają żyć pełnią życia.