Search Menu

Udany wstęp

11 lutego 2020

Do rozpoczęcia sezonu biegowego jeszcze troszkę zostało, ale chcąc sprawdzić się jaka jest obecna dyspozycja kilkoro z nas postanowiło wystartować w dwóch biegach. Trener troszkę się opierał, ale w końcu się poddał i tak oto znaleźliśmy się na linii startu w Legnicy i Rudawach Janowickich. W Legnicy w biegu przełajowym, który jest częścią Grand Prix zagłębia miedziowego wystartowali Krzysiek Tschirch i Łukasz Klatka. Od początku mocne tempo narzucił Krzysiek, który z każdym metrem powiększał swoją przewagę, a Łukasz toczył zaciętą walkę o druga lokatę. Tak też się stało i dwójka naszych panów w bardzo dobrym stylu wywalczyła dwie pierwsze lokaty.

W Rudawach zapowiadało się bardzo ciekawie nie tylko z powodów sportowych, ale przede wszystkim warunków jakie tego dnia tam panowały. Było po prostu wszystko, śnieg, błoto, lód itd.. Trzeba było mocno uważać, aby początek sezonu nie oddalił się znacznie dalej. Naszym poszło bardzo dobrze. Jagoda zajęła 2 miejsce na dystansie 11km i 1 w kat. Na tym samym dystansie Paweł Wiśniewski zajął 4 open i 1 w kat. Maciej Pietrucha był 5 open i 3 w kat. Na dystansie półmaratonu Andrzej Paczos zajął 21 pozycję open i szósta w kat. A jak zwykle bywa najdłuższy dystans wybrał i ukończył Tomek Wypych.