10 Półmaraton Ślężański

Konsekwentnie realizujemy nasz projekt „Szklarska Poręba biega – 60 miast” Tym razem piątka naszych reprezentantów wystartowała w Sobótce gdzie rozgrywany był 10 półmaraton Ślężański.

Pogoda nawet dobra, choć zawsze mogłaby być lepsza, ale tym razem nie narzekaliśmy. Kto startował w tym biegu, to wie, że tutaj trzeba mądrze rozłożyć siły, aby wdrapać się na przełęcz Tąpadły.  Wtedy można już puścić nogi i rozwijać zawrotne prędkości praktycznie do samej mety. Naszym na pewno się, to udało, gdyż w kilku tysięcznej stawce zawodników zajęliśmy wysokie pozycje. Kamil Makoś uplasował się na 9 pozycji z czasem 1:13:35 , a Krzysiek Wiśniowski na 16 z czasem 1:15:25. Miejsca te pozwoliły na zajęcie 1 i 3 miejscach w kategorii M-35.

Wracający do zdrowia po wirusowych problemach Sławek Waszek dotarł na metę w czasie 1:34:23 a kilkanaście minut później, nasza jedynaczka 🙂 Ula Kaczmarczyk – czas 1:47:40 co jest jej najlepszym osiągnięciem na tej trasie. Ostatnim naszym reprezentantem był Jacek Strucki, który na metę dotarł w czasie 2:04:29.  Dodajmy jeszcze, że Kamil i Krzysiek reprezentowali także swoją jednostkę wojskową i w kategorii mundurowych zajęli 1 i 2 miejsca 🙂

Brawa i Gratulacje dla całej piąteczki !!!