Search Menu

11 Listopada, czyli Legnica, Żagań, Jelenia Góra, Gniezno i Poznań

16 listopada 2017

W dzień 11 listopada nie ma w Polsce dużego miasta, w którym, program uroczystości nie obejmowałby biegu z okazji Święta Niepodległości. Nasi Klubowicze już w piątek odnotowali swój udział w biegu, który odbył się w Legnicy. Ela Kościk i Jadzia Ostrowska wystartowały na dystansie 5,5 kilometra. Nasze Panie odnotowały spory sukces meldując się na mecie w swoich kategoriach na piątych miejscach. W niedzielny poranek ośmioosobowa grupa z trenerem Naszego Teamu zameldowała się na biegu w Żaganiu. W silne obsadzonej czołówce biegaczy znalazł się Kamil Makoś, który zanotował bardzo udany występ zajmując drugie miejsce ulegając tylko wielokrotnemu reprezentantowi Polski, Mateuszowi Demczyszakowi.

Kolejnym zawodnikiem Naszego klubu, który zameldował się na mecie był Paweł Czerniak, który z nowym rekordem życiowym 35:24 zajął 14 miejsce. Krzysiek Sudomlak tego, dnia również miał okazję świętować w Żaganiu swój najlepszy wynik, który od dziś wynosi 44:01. Wśród Kobiet najlepsze miejsce spośród klubowiczek zajęła Magdalena Niemczyk plasując się na 9 miejscu w kategorii open i drugim w kategorii.

Wynik 40:52 jest nowym rekordem życiowym Magdy. W ślady Magdy i chłopaków poszła również Natalia Markowska poprawiając swój rekord życiowy, który obecnie wynosi 55:45. Z kolei Nasza waleczna Ula Kaczmarczyk wbiegła na linię mety wyrównując swój dotychczasowy najlepszy wynik na 10 kilometrów – 47:11. Mniej szczęścia miała Asia Jednoróg, której do nowego rekordu zabrakły zaledwie 3 sekundy. To nie koniec rekordów, bo kolejny rekordy życiowy został poprawiony przez Grześka Balula i to o prawie 3 minuty Od teraz życiówka wynosi 47:25.

Podsumowując Żagański bieg wszyscy Nasi zawodnicy wypadli rewelacyjnie – poprawiając lub przybiegając na linię mety w okolicach swoich najlepszych czasów na tym dystansie, a jeszcze więcej frajdy przyniosły nasze pociechy również wskakując na podium !!! W Jeleniej Górze klubowe barwy dzielnie reprezentował najmłodszy reprezentant klubu – Krzysiek Tschirch. Zajął on wysokie piąte miejsce w kategorii open, zwyciężając swoją kategorię wiekową z wynikiem 35:29. Wśród Pań Bożena Kozak- Sroka uplasowała się na szóstym miejscu w kategorii wiekowej z dobrym wynikiem 47:18. Na dystansie 10 kilometrów rywalizował w Poznaniu również Patryk Łukaszewki. Wśród kilku tysięcy uczestników zajął on wysokie piąte miejsce z czasem 33:04. Tego dnia na najdłuższym dystansie rywalizował Tomasz Szajda w swoim rodzinnym Gnieźnie.

Na bardzo trudnej 11-kilometrowej trasie zajął on 6 miejsce w kategorii open oraz 2 lokatę w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy zawodnicy w tym dniu powrócili w radosnym nastroju. Powodów tej radości było wiele: nowy rekord, wysoka lokata, zwycięstwo z rywalem, który przez cały rok z Nami wygrywał, czy brak kontuzji przez cały sezon. Niestety ten start dla wielu oznacza zakończenie tegorocznego sezonu, który był dla Klubu bardzo owocny! Nadszedł czas na podsumowania i rozliczenia zawodników przez Trenera. Okazją do tego będzie Gala Zakończenia Sezonu klubu Karkonosz Running Team, która odbędzie się już w najbliższą, sobotę w Szklarskiej Porębie 🙂