Andiamo in Italia, czyli jedziemy do Włoch

W dniach 28 lipca – 04 sierpnia mieliśmy przyjemność wziąć udział w obozie biegowym „Biegaj w Karkonoszach”. Tym razem obszarem naszej poznawczej i eksploracyjnej penetracji była przepiękny włoski rejon Val Di Fiemme w obrębie Dolomitów. Ulokowani byliśmy w malutkiej i urokliwej miejscowości Tesero w hotelu Albergo al Cervo, który nie tylko doskonale spełnił nasze oczekiwania związane z wypoczynkiem ( komfortowe pokoje, strefa odnowy biologicznej) ale także uraczył genialną kuchnią ( kucharz przechodził samego siebie w procesie twórczym ). Dodatkowo otrzymaliśmy kartę Trentino Guest Card, dzięki której mogliśmy za darmo korzystać ze wszystkich okolicznych wyciągów oraz swobodnie poruszać się po całej dolinie lokalną komunikacją. Pozwoliło to nam dotrzeć do wielu pięknych miejsc i urokliwych włoskich miasteczek. Na obozie była mocna reprezentacja Karkonosz Running Team w składzie: trener Dariusz Kruczkowski oraz zawodnicy: Agnieszka Wysocka-Łuczkiewicz, Jarosław Łuczkiewicz, Gabriela Tołwińska-Trzeciak oraz Maciej Pietrucha. Wspólnie udało nam się zobaczyć, zdobyć, zachwycić następującymi atrakcjami rejonu Trentino – Włoskich Dolomitów: – pasmo Alpe Cermis ze szczytem Cimon Del To Della Trappola 2 401 m.n.p.m

– lodowiec Marmolada z przepięknym punktem widokowym na Rifugio Ghiacciaio Marmolada 2 700 m.n.p.m.

– bieganie i lewitowanie na Paion Del Cermis 2 240 m.n.p.m

– zdobycie najwyższego szczytu Dolomitów Piz Boe 3 152 m.n.p.m z przełęczy Passo Pordoi

– zwiedzanie niezwykle urokliwych włoskich miasteczek: Cavalese, Predazzo, Moena, Vigo di Fasso, Canazei ( próbowanie kuchni, win i innych lokalnych specjałów )

– spotkanie z sekretarzem generalnym kultowego biegu narciarskiego Marcialonga Davidem Stoffie ( prezentacja zawodów, historia biegów, omówienie spraw związanych z organizacją tak dużej imprezy )

– pasmo Latemar ze zdobyciem szczytu Torre di Pisa 2 671 m.n.p.m oraz Cima Valbona 2 752 m.n.p.m

Tydzień spędzony w Dolomitach w fantastycznym towarzystwie pozostawił mnóstwo wrażeń, przepięknych wspomnień oraz sporo niedosytu. Można go zniwelować tylko powrotem w to miejsce. Do zobaczenia jest jeszcze bardzo dużo. Dziękujemy organizatorom za pokazanie nam tego pięknego miejsca na ziemi. Czuliśmy się tam fantastycznie pod każdym względem.

Biegowe małżeństwo: Agnieszka Wysocka Łuczkiewicz i Jarosław Łuczkiewicz