BIEGOWE VARIETTE

Kolejny weekend wyzwań biegowych. Trzeba korzystać, póki pandemia znowu nie będzie rozdawać kart. Te dwa ostatnie dni wakacji obfitowały w wydarzenia biegowe a nas nie trzeba długo namawiać. I tak w sobotę przed południem w Kunicach podczas Kunickiego Biegu Reggae wystartowała Elżbieta Kościk. Na dystansie 5 km wokół jeziorka zajęła 3 miejsce open i 1 w kategorii. Również w Kunicach, tym razem dwa okrążenia wokół jeziorka zaliczyła Ania Mędoń, zajmując 4 miejsce open i 1 w kategori, robiąc przy okazji życiówkę na 10 km.

Tymczasem w Ząbkowicach Śląskich nasi ścigacze Jagoda Durkalec i Krzysiek Tschirch byli nie do pokonania. Oboje w niemal samotnym biegu odnieśli swoje zwycięstwa.

Sobota to również pierwszy dzień Letniego Biegu Piastów. Tu na dystansie półmaratonu Jarek Włodarczyk zajął bardzo dobre 8 miejsce.

Na tym nie koniec emocji bo już niedzielny poranek, który mimo prognoz przywitał nas bardzo dobrą pogodą dla biegaczy, okazał się również łaskawy dla wyników. Tu podczas Jakuszyckiej dwunastki pobiegli, znakomita Katarzyna Choma, która po zaciekłej i wyrównanej walce tylko nieznacznie uległa pierwszej zawodniczce, zdobywając 2 msc open. Na 7 miejscu open zafiniszowała Gabriela Tołwińska-Trzeciak a wśród panów Michał Ilkiewicz Maciek Pietrucha i Jacek Zgłobicki, którzy do mety dobiegli odpowiednio na 9, 12 i 17 miejscu.

Równolegle do Jakuszyc w Wałbrzychu rozgrywał się Toyota Półmaraton. Biegacze mieli do pokonania dwa dystanse półmaraton i dyszkę. W tym pierwszym znakomite 3 miejsce open, przegrywając z dwiema zawodniczkami Ukrainy osiągnęła Beata Michałków, podczas gdy jej mąż Michał na dystansie o połowę krótszym również był 3.

Dopełnieniem dnia był start Łukasza Klatki na mityngu w Jeleniej Górze, gdzie chciał zmierzyć się ze swym dotychczasowym rekordem na 1000 m. Pobiegł bardzo dobrze, drugi na mecie niemniej na Personal Best musi jeszcze poczekać, choć brakło już ciut ciut to jednak na tym poziomie biegania każda sekunda jest na wagę złota.

Serdecznie gratulujemy 😊 obszerna relacja z biegu Kasi już niebawem 😊