BIEGOWO -FESTIWALOWO

Weekend rozpoczęliśmy już w piątek, w Lądku Zdroju, gdzie rokrocznie odbywa się Festiwal Biegów. Tym razem na dystansie 33 km wystartował Sebastian Nicpoń. Bieg bardzo wymagający, w ogromnym skupieniu a nawet stresie śledziliśmy poczynania Seby, zaginął nam gdzieś na trasie i mieliśmy kłopot, żeby go namierzyć. Tymczasem, chłopak w żwawym tempie odnalazł się na punkcie na 24 km, na 16 miejscu open. Do mety pozostało już niewiele, pocisnął ale na ostatnich 200 metrach miał ochotę zabrać się na kolejny odcinek z turystami. Nie wiedzieć czemu wbiegł w strefę wyznaczoną dla turystów i musiał niemal przeczołgać się na metę pod barierkami. Ta przygoda kosztowała go utratę jednej pozycji, niemniej ostatecznie zameldował się jako 14 open i 7 w kategorii. Sam pewnie coś więcej nam o tym opowie.

W Wielkopolsce natomiast w VII edycji „Lipcowego Dwubiegu” w Puszczykowie wystartowała Katarzyna Urban. W piątek wieczorem na dystansie 11 km a w sobotnie przedpołudnie zawalczyła na 10 km. Kasia jak sama mówi zawsze jest pełna obaw przed startem, stres powoduje że za dużo myśli. Tym razem przyjęła inną strategię i z powodzeniem zajęła 2 lokatę w swojej kategorii. Kilka słów od samej bohaterki: „Boję się zawodów, bo zawsze popełniam ten sam błąd – biegnę sercem a nie głową, a potem umieram 🙂Wczoraj wbiłam sobie do głowy, że to tylko trening, pilnowałam tętna i muszę powiedzieć, że biegło się naprawdę dobrze, równo, spokojnie i bez kryzysu – tempo nie powalało, ale nie zawsze chodzi o czas. Byłam bardzo zadowolona z wieczornego biegu.Dziś wystartowałam ze spokojną głową, bez zbędnych emocji. Rano było bardzo parno i odezwał się problem z żołądkiem, więc pod tym względem było gorzej. Niestety dzisiejszy czas gorszy, bo 2 razy musiałam się zatrzymać, żeby uspokoić żołądek. Wczoraj byłam 3 w k40, a dziś 4, ale, że dwie pierwsze były w generalnej, to trafiło mi się podium 😊”

W Strzałkowie w VI Biegach Ulicznych, na 10 km wystartowała Edyta Adamczyk. Jej łupem padło 3 msc w kat. i 2 msc. w ramach Mistrzostw Gminy . Bieg, któremu towarzyszyły efekty specjalne w postaci burzy i ulewy. Taki osobliwy sposób na schłodzenie.

Serdecznie gratulujemy