DLA NIEPODLEGŁEJ

11 listopada Święto Niepodległości. Jak inaczej biegacz może uczcić święto, jeśli nie na biegowo. W całym kraju odbywało się mnóstwo biegów a na kilku z nich zaznaczyliśmy swoją obecność. Jako pierwszy, bo już 10 listopada, klimat święta poczuł Jarek Włodarczyk, który na dystansie 5,3 km w Legnicy zajął 27 miejsce open. Zważywszy, że trasa wiodła po centrum miasta, w większości po kostce a wszystko to na 4 pętlach, to start był całkiem udany a Jarek zadowolony.

W czwartek od rana pod hasłem „dla Niepodległej” rozjechaliśmy się po kraju. W Poznaniu Paweł Czerniak i Łukasz Klatka w biegu na 10 km, wokół Malty osiągnęli Pb, który to już raz w tym roku 😊 Paweł z czasem 32:24 a Łukasz 32:42.

W Warszawie w Biegu 11 Listopada Michał Ilkiewicz wybiegał życiówkę w czasie 34:57 zajmując 5 msc open.

W kolejnym biegu ulicznym w Ząbkowicach Śląskich rocznicę odzyskania Niepodległości uczcili Marlena Kurowska i Jacek Zgłobicki. Marlena w biegu na 10 km zajęła 2 msc open z czasem 43:45 a Jacek zrobił życiówkę na 5 km w czasie 17:27 i stanął na 3 miejscu podium w kategorii open.

Bieg w Wojcieszowie zamyka nasz dzień startowy. Tu zwycięstwo odniosła Kasia Choma a dystans jaki miała do pokonania to 10 km. Bieg z kategorii trudnych i wymagających zaliczyła w czasie 43:52. Sama stwierdziła : „to trasa dla górali, dawno nie bieglam takiej trasa ale mimo, że cały sezon za mną czułam się naprawdę super. A teraz.. Roztrenowanie!! „