Tomek Hucał

Rekordy życiowe:  

5 km – brak

10 km – 41:44 – Warszawa 2016

Półmaraton: 1:44:56  – Kraków 2017

Maraton: brak

Mój największy sukces sportowy – Zrzucenie 38 kilogramów i bieganie na nogach oraz na nartach. Nie biegam dla życiówek, ale właśnie dla świetnego samopoczucia i to jest mój sukces numer 1 – biegam i świetnie się z tym czuję. Sukcesem sportowym, ale jako spiker, jest dla mnie także prowadzenie takich imprez jak narciarski Puchar Świata w Jakuszycach w 2014 roku oraz Mistrzostw Europy w biathlonie w Dusznikach-Zdroju w 2017 roku.

Ulubione biegi – oczywiście, że moje;) Bieg Niepodległości w Żaganiu to moje „dziecko”, bieg, który współtworzę od 2012 roku. Od kilku lat organizuję także Cross Żagański. Z tych, które biegam – uwielbiam te kameralne, jak choćby Bieg do Dobrego Źródła w Sosnówce.

Co dla Ciebie znaczy bieganie? – Od kilku lat, to mój sposób na życie i bycie. Od wiosny do jesieni biegam na nogach, zimą na nartach. Do tego ze świetnymi ludźmi współorganizujemy letnie obozy biegowe i zimowe narciarskie. Na dodatek biegi organizuję i jeszcze je spikeruję (średnio blisko 50 rocznie!).Bieganie to życie, wolność, radość, uśmiech. Bieganie to nowe znajomości, podróże, szersze horyzonty. Teraz dopiero wiem, jak biednie to wyglądało, gdy nie biegałem!