Tomek Wypych

Rekordy życiowe:  

5 km – brak

10 km – 43:19 – Wrocław 2014

Półmaraton: 1:33:14 – Jelenia Góra 2013

Maraton: 3:36:55 – Kraków 2014

Mój największy sukces sportowy – mimo swoich ograniczeń biegam w względnym zdrowiu. Biegi długie (ukończone 34 maratony i 39 półmaratonów), wszystko w fajnym czasie. Ale największe przede mną, bo teraz już kierunek góry. Powolutku uczę się biegania po górach szczególnie Karkonoszach i ukończyłem: maraton karkonoski, Letni bieg Piastów dwukrotnie na dystansie (ultra) oraz bieg o puchar gór świętokrzyskich na dystansie długim.

Ulubione biegi – Ulubione biegi: Letni Bieg Piastów, Wielka Pętla Izerska, półmaraton i maraton Karkonoski, Bieg do Dobrego Źródła-Sosnówka, wszystko, co w Krakowie, Karkonoszach i Izerach latem i zimą.

Co dla Ciebie znaczy bieganie? Sport od zawsze miał dla mnie duże znaczenie, wcześniej wędrówki górskie, rower górski a teraz bieganie chyba od 6 lat. W bieganiu odkryłem swoją pasje, raz do roku biegam maraton w Europie (Rzym, Praga, Paryż, Wiedeń …..). W biegu odpoczywam, rozmyślam, poznaje, pokonuje siebie. Od dłuższego czasu odkrywam biegi górskie, które są dla mnie wyzwaniem i medytacją, odpoczynkiem od zgiełku i kontaktem z ciszą gór. Lubię odpoczywać w schronisku Orle i Samotnia – tam biegam.