LATO LATO LATO ACH TO TY….

Tak długo czekaliśmy na ciepełko, kiedy można zdjąć z siebie warstwy i nie być jak ogr. Przedłużająca się zimowa aura doskwierała już wszystkim, nawet miłośnikom zimna. Tymczasem powiedzieć, że zrobiło się ciepło to jakby nic nie powiedzieć. Przeskok na skali Celsjusza o kilkanaście stopni dla biegacza oznacza tylko jedno, walkę o życie 🙂 . Taki bój w czwartek 3 czerwca stoczyli nasi zawodnicy Edyta Adamczyk i Tomek Szajda, którzy na bieżni zmierzyli się z dystansem 3000 metrów.

Jak powiedział Tomek „dzisiaj był dobry dzień, aby umrzeć rzekł Prefontaine’a. Idealne podsumowanie biegu Maratończyk Poznań TRACK . Upalny dzień☀️🔥, wietrznie 💨 i po tygodniu mocnej tempowej pracy👉💪. Mimo tego, mimo tej świadomości dałem z siebie maksimum! Nie byłbym sobą gdybym nie oddał całego siebie, nie włożył w ten bieg całego serca❤️. Nie układał się on od samego początku po mojej myśli, ale tak jest na bieżni. Tutaj taktyka obrana przed biegiem często się nie sprawdza, pilnowanie krawężnika i wejście w rytm to kluczowe elementy biegu. Uwielbiam to, kocham ten stan❤️! Cudownie było stanąć w serii elity! Stanąć na kresce z najlepszymi, pomimo wieku. ”

Dla nas w kategorii weteranów jest Mistrzem przez duże „M”.

Edyta natomiast napisała nam w telegraficznycm skrócie ” Pierwszy tak gorący dzień w tym roku, przywitał uczestników drugiej edycji Maratończyk Poznań Track. Niestety upał dał się we znaki wszystkim biegaczom uczestniczącym w zmaganiach na dystansie 3000m. Wśród ponad siedemdziesięciu zawodników podzielonych na serie udział wzięło dwóch Naszych Klubowiczów. Na 59 miejscu open uplasowała się Edyta Adamczyk z wynikiem 13:22 , a 14 lokata przypadła Tomaszowi, który uzyskał czas 10:02 .

Już niedługo kolejne starty na bieżni. Trzymamy kciuki i „gorąco ” dopingujemy!

Tymczasem nasz góral, któremu również zima już się znudziła ( chociaż na miesiąc) wystartował dzisiaj w 30 km biegu w Sokołowsku. Paweł Czerniak w SOKO Rebeliada,mimo upału, bólu głowy i nadrobienia ok. 5 km trasy z powodu kiepskich oznaczeń zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa 🙂