Międzynarodowe podium w Dreźnie

Kolejny bardzo udany weekend już za nami, więc humory nam dopisują 🙂 Odnotowaliśmy pierwszy międzynarodowy sukces, a to za sprawą Patryka Łukaszewskiego, który wystartował w Dreźnie. Na dystansie 10km, wśród ponad 2 tysięcy startujących, walka toczyła się aż do 5km, gdzie mocno zaatakował zawodnik z Australii. Od tego mementu stawka mocno się rozciągnęła i trzeba było walczyć już samemu aż do mety. Patryk zrobił to doskonale, wpadając na metę jako trzeci zawodnik!

W tym samy biegu Przemek Kowalczyk ustanowił swój nowy rekord życiowy, poprawiając się o ponad minutę! Wynik Przemka to 41:58

Z kolei w Kole, gdzie rozgrywany jest jeden z najstarszych biegów w Polsce „ Bieg Warciański”, wystartował Tomek Szajda. Humor na mecie był ogromny, bo wynik 35:57 osiągnięty przez Tomka jest jego najlepszym wynikiem od 7 lat! Kolejną imprezą biegową, na której pojawiliśmy się w czteroosobowym składzie był bieg „ O Lampkę Górniczą” w Lubiniu. Tutaj swój sukces odniosła Jadzia Ostrowska, ustanawiając rekord życiowy. Jeden z najlepszych wyników na tym dystansie odnotowała Ela Kościk, a z powrotu po kontuzji cieszyła się Bożena Kozak-Sroka. Ostatnim startującym w Lubiniu był Grzesiek Balul. Jako, że był to weekend dyszek, to w Lubaniu właśnie na tym dystansie pobiegł Krzysiek Sudomlak. Czas 44:25 jest zdecydowanie jego najlepszym wynikiem w tym roku 🙂 Jak widać mimo, że sezon powoli zbliża się do końca, to forma nas nie opuszcza.