O biegu

Pomiędzy górami Sowimi a Czarnymi, na szlaku zamków Piastowskich, leży Zagórze Śląskie. To wyjątkowe i niezwykle malownicze miejsce, które przez wiele lat służyło za bazę treningową Darkowi Kruczkowskiemu, wielokrotnemu reprezentantowi oraz multi-medaliście Mistrzostw Polski w biegach.

To właśnie Darek wpadł na pomysł, aby zorganizować w tym niesamowitym miejscu półmaraton. Bieg, który ma być inny niż wszystkie, a trasa mimo, że w 100% asfaltowa, to ma pozostać na długo w pamięci. Przepiękne widoki, malowniczy zamek Grodno, magiczne jezioro Bystrzyckie wraz zaporą w Lubachowie oraz wymagające podbiegi i zbiegi uczynią ten bieg wyjątkowym.

Fot. Dariusz Gdesz

Termin biegu został tak wybrany, aby uczestnicy mogli cieszyć się urokami polskiej złotej jesieni, która w tym regionie jest naprawdę piękna. Medale za ukończenie półmaratonu mają być wręczane na nowoczesnej kładce nad jeziorem, a zakończenie biegu odbędzie się na zamku, z wieży którego rozciąga się przepiękny widok na okolice.

 Organizatorem biegu jest Fundacja”Biegaj z Pasją” przy pomocy i wsparciu gminy Walim oraz   Karkonosz Running Team – zawodników, pasjonatów oraz przyjaciół, których połączyło jedno – BIEGANIE.