Pasmo sukcesów

Moje pasmo sukcesów zaczęło się dnia 31.08.2019 r. podczas udziału w X Biegu z Policją w Górze. Chociaż sam start nie był sukcesem i nie zaliczam go do udanych, to ostatecznie ukończyłam go na drugiej pozycji w kategorii K20. W tym biegu rozgrywana była jeszcze jedna ważna dla mnie kategoria, a mianowicie Mistrzostwa Polski Policjantów na dystansie 10 km, gdzie zajęłam 3 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Co do samego startu, tak jak wspomniałam nie należał on do udanych, a wpływ na to miała pogoda, która chyba wszystkim startującym w tym dniu dała popalić- upał, duchota- nie było czym oddychać.

Odmienne odczucia przywiozłam z Piły, gdzie 08.09.2019 r. debiutowałam na dystansie 21,0975 km podczas 29. Półmaratonu Philipsa. Bieg był łatwy, płaski i przyjemny, jednak przed startem odczuwałam niepokój i stres, a w mojej głowie kłębiły się miliony myśli. Stanęłam na starcie i ruszyli, pierwszy kilometr klasycznie za szybko, niestety nie należę do rozsądnych biegaczy i już na pierwszych kilometrach wypatrzyłam sobie długie, smukłe, męskie nogi, za którymi biegłam do 12 km- powtarzałam sobie: ten chłopak ma plan na ten bieg, trzymam się go! Jednak mój głos nierozsądku odezwał się i mówił: masz jeszcze dużo siły, nawet się nie zmęczyłaś, przyspieszaj, kiedy jak nie teraz? I tak właśnie zrobiłam, po 12 km opuściłam długie, smukłe nogi i ruszyłam w szaleńczą pogoń. Najpierw na cel obrałam sobie dwie kobiety będące w zasięgu mojego wzroku, po zrealizowaniu celu sukcesywnie zaczęłam wyprzedzać mężczyzn. Wielką rolę odegrali kibice, którzy stali na całej trasie biegu, mocno mnie wspierali swoimi brawami i okrzykami. I dobiegłam do mety nie wiem skąd wzięłam te nieskończone pokłady energii. Dziękuję długim, smukłym nogą i wszystkim kibicom to było niesamowite przeżycie. Za wielki sukces uważam czas ukończenia biegu: 1:25:20, dodatkowo zajęłam 1 miejsce w Międzynarodowym Pucharze Policji w Półmaratonie.

I tak z wielką radością wróciłam do domu, by już 14.09.2019 r. wystartować w II Biegu Przyjaźni- XVII Biegu Służb Mundurowych w Głuchołazach na dystansie 12 km. Trasa nie była łatwa ze względu na liczne podbiegi, prowadziła częściowo po stronie Polskiej, a częściowo po stronie Czeskiej. Piękna okolica warta odwiedzenia. Na metę dobiegłam jako druga kobieta w klasyfikacji generalnej mundurowych i jako druga Policjantka, także kolejny sukces.

Wielkie podziękowania z tego miejsca składam trenerowi, za poświęcony czas i cierpliwość, jak również dla całego KRT, bo bez Was by mi się nie chciało, dziękuję za wszystkie miłe i dodające otuchy słowa, zarówno przed startami jak i po nich.

Pozdrawiam Patrycja.