Półmaraton „Perła Dolnego Śląska”

Pomiędzy Górami Sowimi a Czarnymi, na Szlaku Zamków Piastowskich leży Zagórze Śląskie. „To moje miejsce na Ziemi. Tu się urodziłem. Tutaj zaczynałem trenować i łapać pierwsze szlify biegowe. Gdy szukałem formy biegowej. Tu zawsze wracam, gdy potrzebuję poukładać myśli. ” mówi twórca nowej imprezy – Darek Kruczkowski.

We współpracy z Gminą Walim oraz biegowymi przyjaciółmi z Karkonosz Running Team postanowił w dniu 26.09.2020 zorganizować Półmaraton Perła Dolnego Śląska właśnie w tym wyjątkowym miejscu, osobiście dla niego unikatowym, a dla wielu z nas pewnie wciąż nie odkrytym.

Fot. Dariusz Gdesz

Urokliwość miejsca w połączeniu z dobrze rozwiniętą infrastrukturą drogową pozwala na przygotowanie trasy biegu, która nie będzie dla Was tylko atrakcyjna krajobrazowo, ale również w 100 % asfaltowa. Dodatkowo profil będzie nie lada wyzwaniem dla każdego ścigacza. A atest pozwoli na profesjonalne sprawdzenie się w bardziej wymagających warunkach niż miejskie starty. Dopełnieniem będzie finisz z wręczeniem medali na nowej kładce na Jeziorze Bystrzyckim, która jest najdłuższą kładką w Polsce o konstrukcji wstęgowej. Zaś sama dekoracja zwycięzców biegu będzie miała wyjątkową, historyczną oprawę na 700 – letnim Zamku Grodno położonym na szczycie Góry Choina.

Organizatora biegu, Darka Kruczkowskiego wielu z Was nie trzeba przedstawiać. To człowiek legenda, który pasjonatom biegowym jest znany jako wielokrotny Mistrz Polski, odnoszący sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, na każdym dystansie zarówno na asfalcie, jak i w górach. Swoje biegowe doświadczenie przekuł m.in. na organizację czterech edycji Wielkiej Pętli Izerskiej w latach 2013-2016, podczas których z sukcesem odnalazł się w roli organizatora i w tym roku po krótkiej przerwie postanowił znów poczuć adrenalinę, jaką wyzwala niewątpliwie takie przedsięwzięcie.

Perła Dolnego Śląska to idealne połączenie dla biegaczy szukających asfaltowych tras
i wymagających podbiegów, dla otwartych na biegową wszechstronność. To bieg robiony z sercem i pasją, a jego twórca chciałby przybliżyć Wam unikatowość Zagórzańskiej Krainy.

Gwarantujemy, że to będzie bieg, który na pewno długo pozostanie w Waszej pamięci.

Zapisy do biegu mają ruszyć na początku lutego.