ŚCIGACZE I GÓRALE

Od sprintu do ultra. Tak ułożył się kalendarz biegowy podczas obecnego weekendu. Rozpoczęliśmy w sobotni ranek. O 9:30 w Kunicach, w biegu Reggae na linii startu na 5 km zameldował się jeden z naszych ścigaczy Łukasz. Poranek wskazywał na fajne warunki do biegania, bardzo wcześnie rano przeszła burza, potem trochę deszczu. Zrobiło się całkiem przyjemnie. Jednak tylko na chwilę. Ok. 9 rano z każdą minutą pojawiało się większe słońce i rosła temperatura. Ziemia parowała, by chwilę po starcie zrobiło się bardzo parno. Istniało ryzyko, że po takim deszczu po drugiej stronie jeziora jako, że trasa wiedzie wokół, będzie błoto. Okazało się jednak, że warunki były dobre, ziemia szybko wchłonęła. Łukasz od początku trasy trzymał czołowa lokatę, chociaż jak sam przyznał, zresztą nie tylko on, po drugim kilometrze robiło się coraz trudniej. Do mety dobiegł w czasie 16:58 co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca open.

W tym biegu udział wzięła również Agata, dziewczyna Łukasza, która sympatyzuje z KRT od dłuższego czasu, zajmując 2 msc w kategorii. W oczekiwaniu na dekorację dobiegały nas sygnały o wynikach z innych biegów. Letni Bieg Piastów to kolejna z dzisiejszych imprez biegowych. Tu znakomicie spisała się nasza góralka Kinga, pokonując dystans półmaratonu z haczykiem w czasie 1:39:10, zdecydowanie wygrała zawody.

Nie możemy pominąć jeszcze jednego bohatera. Wprawdzie Konrad, bo o nim mowa, nie jest członkiem klubu ale jest z nami związany od bardzo długiego czasu, jeździ z nami na obozy, gdzie szlifuje swoją formę. Dzisiaj nie dał szans rywalom Biegu Piastów na dystansie ultra tj. 51 km. Zrobił to w czasie 3:45:04. Z naszej strony serdeczne gratulacje dla wszystkich startujących.