SILVER RUN W BARDZIE I MISTRZOSTWA POLSKI W GOLENIOWIE

Jak się ścigać to z najlepszymi i tej dewizy się trzymajmy. Dzisiaj sobota stricte pod znakiem zawodów, tuż przed południem w biegu z cyklu SILVER RUN w Bardzie, w górach Sowich  z dystansem półmaratonu rozprawił się Łukasz Szopa, uzyskując znakomitą 3 lokatę open  z równie dobrym czasem, zważywszy, że to bieg górski.

Jak sam Łukasz opisał te zawody? „Warunki jakie panowały w czasie biegu optymalne, trochę wiało, trochę błota, reszta trasy bardzo fajna. Do 10 km cały czas regularnie pod górę, druga 10 już praktycznie w dół, poza krótkim podbiegiem na 16 km. Szkoda, że organizatorowi nie udało się puścić wszystkich zawodników razem.  Rywalizacja mogła wyglądać ciekawiej. Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma .

Całe sobotnie popołudnie natomiast, w naszych domach gościły Mistrzostwa Polski Seniorów  i Młodzieżowców w Goleniowie. Tam na dystansie 10000 metrów na stadionie,  w dwóch z czterech serii wystartowali nasi klubowi ścigacze Krzysztof Tschirch, Łukasz Klatka i Mateusz Dzioba. Warunki były niełatwe, bardzo wiało a jak wiadomo wiatr nie jest sprzymierzeńcem i sam bieg kosztuje dużo energii. Chłopaki dali z siebie wszystko, uzyskując bardzo dobre wyniki, bijąc rekordy życiowe. I tak Krzysiek Tschirch, po trudnym i mocno obsadzonym biegu zrobił  PB  31:46:79. Łukasz Klatka zameldował się na mecie z czasem 33:10:27, również z najlepszym życiowym wynikiem na bieżni.  Mateusz Dzioba uzyskał czas 33:33:87. Do życiówki trochę zabrakło, niemniej i tak gratulujemy. 

Pierwszą refleksją z biegu, tak na gorąco podzielił się z nami Łukasz „ Nie jest to szczyt moich marzeń niestety. Kontuzja wybiła mnie z rytmu Jest życiówka  8 sek ze stadionu ale celem było złamać 33 min a zabrakło 10 sek.”