TO NA ILE JEST TA MILA ? TEN 2x BABIA GÓRA SKYRACE TO ILE MA?

Te i inne pytania często słyszymy, choć czasem sami zastanawiamy się nad odpowiedzią. Nazwy biegów bywają jednak przewrotne. Człowiek szykuje się do biegu z nadzieją na szybki bieg a tu proszę, jakaś wyjątkowo długa ta „mila”. Dzisiaj w Jeleniej Górze w biegu  o nazwie Zabobrzańska Mila wystartowali  Paweł Wiśniewski i Jarek Włodarczyk. W tym wypadku dystans  mili okazał się biegiem na nieco ponad 9 km. Mimo to chłopaki nie zawiedli i chyba nie mieli się z kim ścigać 😉 Do mety dobiegli odpowiednio Paweł na I a Jarek na II miejscu open. A jak opisują ten bieg?

„Dzisiaj z Jarkiem wystartowaliśmy w kameralnym biegu o nazwie „ Zabobrzańska mila” w Jeleniej Górze. Trasa mocno crossowa u podnóża Góry Szybowcowej, dystans 9,2 km i 150 m. przewyższeń. Od początku dosyć mocno z Jarkiem podyktowaliśmy tempo i już utrzymaliśmy swoje pozycje do końca. Trochę między sobą się szachowaliśmy, na mecie ostatecznie ja byłem 1 open, Jarek 2. Wygraliśmy oczywiście również swoje kategorie. Duszno na maxa.”

W sobotę 12 czerwca odbył się też po raz pierwszy,  w ramach edycji Ultramaratonu Babia Góra bieg – 2xBabia Góra SkyRace. Trasa biegu miała długość 20 kilometrów, z przewyższeniem +1730 m/-1730 m. Co ciekawe, trasa biegu 2xBabia Góra SkyRace otrzymała certyfikat od International Skyrunning Federation. W tym biegu z sukcesem wystartowała Marta Lipnicka, zajmując 3 lokatę open z czasem 3:12:24. Bardzo zadowolona   i równie zmęczona powiedziała nam tak na gorąco, bezpośrednio po  biegu:

„Ciężko, duchota. Drugie podejście to wspinaczka…. ale fajnie. Brakowało mi tego 🙂 „

Dzisiaj również w Warszawie, podczas mityngu lekkoatletycznego, w ramach Warsaw Track Run na dystansie 3000 m wystartował Michał Ilkiewicz, zajmując II lokatę z czasem 9:50. Na co dzień pasjonat biegania i od niedawna dumny ojciec bliźniaków.

Uzupełnieniem sobotnich startów był występ Edyty Adamczyk podczas mityngu lekkoatletycznego Run Track Września, gdzie na dystansie 5000 m z czasem 22:51 wywalczyła 3 lokatę open.

Listę obecności w Łęknicy podpisał również Łukasz Klatka, który zmierzył się z dystansem 5 km. O to co napisał o swoim starcie: ” 5km Bieg w Łęknicy, przeprowadzony w super miejscu, bo w parku krajobrazowym Łuku Mużakowa 😊 Udało mi się wygrać z dużą przewagą 😉 Plan był taki, ruszyć spokojnie, ostatnie 2km zaakcentować i przetrzeć się przed kolejnym biegiem w Siechnicach 👌🏼😊 Wygrana jest, więc trochę się podbudowałem, mimo przeciwności, choroby w tygodniu startowym i porannej kompanii honorowej. Uparłem się, pojechałem 🤣 Myślałem, że nie zdążę ale udało się być 50 minut przed biegiem 😉

Jesteśmy dumni, gratulujemy i kibicujemy dalej 🙂