Search Menu

Trzy starty 10km, 15km, 21km

17 sierpnia 2017

Kiedy spora część Temu przebywała na obozie, to trójka naszych panów wystartowała w trzech różnych imprezach biegowych. Pierwszym był Krzysiek Sudomlak, który pobiegł w Lubomierzu, gdzie podczas XXI Festiwalu filmów komediowych została rozegrana Dycha Kargula.

Dystans jednak okazał się nieco dłuższy niż wskazywała na to nazwa biegu, bo 10,5km. Czas 53:13 i 55 miejsce Open. W Kobylinie w XXVI biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na dystansie 15km pojawił się lider męskiej części Teamu Kamil Makoś. Pogoda niczym bieganie po pustyni spowodowała, że większość walczyła nie z czasem, a z pokonaniem dystansu. Kamil jednak spisał się bardzo dobrze zajmując 5 miejsce open i drugie w kategorii J W Radzyminie gdzie rozgrywany był półmaraton „Cud nad Wisłą” w bardzo mocnej stawce wystartował Patryk Łukaszweski. Tutaj warunki również niesprzyjające biegaczom” żar lał się z nieba” i podobnie jak u Kamila o osiągnięcia dobrych czasów nie było mowy. Patryka będąc w coraz lepszej dyspozycji, walczył do końca i na mecie uplasował się na 6pozycji z czasem 1:13:56 zajmując drugie miejsca w swojej kategorii, jak również w klasyfikacji osób słabowidzących.

Wynik zasługuje na jeszcze większe brawa, gdyż Patryk uległ tylko zawodnikom z Afryki i Ukrainy!!!  Brawo i wielkie gratulacje dla wszystkich.