W RÓŻNE STRONY

Niedziela w Krt ponownie upłynęła pod znakiem startów. Dzisiaj rozjechaliśmy się po Polsce. W I Biegu o Puchar Burmistrza Dobrzycy wystartował Łukasz. Miał do pokonania dystans 5 km. Zrobił to w czasie 16:25, co pozwoliło na zajęcie 3 miejsca open.

Identyczny wynik, również na 5 km i 3 miejsce open w czasie 16:25 zajął Michał w Run Toruń. Michał zadowolony ale z niedosytem powiedział nam kilka słów : „U mnie trzecie miejsce bardzo cieszy bo w Toruniu 🙂 ale czas poniżej oczekiwań około 16:25, trzeba będzie dobrze przygotować się na jesień”

Po wschodniej stronie Polski w Białymstoku w ramach półmaratonu odbył się również bieg na 5 km, w którym wzięła udział nasza drobniutka, filigranowa acz wielka Beata, która bieg zdecydowanie wygrała z czasem 17:05 i z ponad minutową przewagą nad drugą zawodniczką. Beata była zadowolona z siebie: „Dziękuję bardzo, trasa kurcze ciężka, mnóstwo podbiegu ale samopoczucie fajne, także następnym razem z pół minuty szybciej się postaram”.

Wisienką na torcie był start naszego debiutanta w barwach Krt w Mistrzostwach Dolnego Śląska w lekkoatletyce. Michał, bo o nim mowa wygrał bieg na 3000 m w czasie 10:06, osiągając przy tym swój personal best. Bardzo dobry występ młodego, rokującego chłopaka. Co najbardziej zdumiewające to to, że zawodach jednak wyższej rangi niż liga podwórkowa, zabrakło medali dla wygranych zawodników. Wstyd dla organizatorów, takie rzeczy nie powinny się zdarzać. To świadczy o nonszalancji i ignorancji orgów. Dla zawodników wielkie brawa. Kilka słów od naszego debiutanta:”10:06 i pierwsze miejsce w całym biegu. Celowałem w lepsze czasy, ale poprowadzili powolutku ten bieg. Zrobiłem ucieczkę na 600 m do mety, już mnie nie dogonili i to cieszy, bo widać zapas 🙂

Dla wszystkich wielkie gratulacje😊