WIETRZ(E)NIE PŁUC

Pierwszy weekend kwietnia a za oknem aura niemal zimowa, chociaż słońce próbuje stwarzać pozory ciepłego dnia. Mimo to, na starcie półmaratonu w Poznaniu stanęło kilka tysięcy ludzi, chcących mierzyć się ze swoimi marzeniami, życiówkami i z wszechobecnym, bezlitosnym wiatrem. W tych warunkach dzisiaj wystartował Paweł, który pokonał 21 km w czasie 1:24:47, pobijając życiówkę o 4 minuty. Paweł biegł bardzo równo każdą piątkę a na trzeciej nawet przyśpieszył, jest bardzo zadowolony a po biegu powiedział: „Dziękuję wszystkim 😍. Okropny, zimny miejscami wiatr. Bardzo mocno wiało a trasa wcale nie taka płaska. Więc tym bardziej jestem mega zadowolony przed zawodami taki wynik brałbym w ciemno.”

W Bydgoszczy natomiast w Odlotowej Piątce wystartował nasz ścigacz Łukasz. Dzisiaj walczył na dystansie 5 km. Z czasem 16:01 zajął 7 lokatę open i 3 w kategorii. Wynik super, ale on sam nie bardzo jest zadowolony ze swojego startu. Miał apetyt na więcej. Dla Łukasza dzisiejsza walka z wiatrem okazała się bardzo trudna. Nie wiedzieć czemu ten trudny przeciwnik nigdy nie chce wiać w plecy. Wynik mimo wszystko super, choć rozumiemy ambicje zawodnika.

Bukówiec Górny to arena zmagań zawodników na dystansie 15 km. W tym biegu wystartował Robert uzyskując czas 59:03 oraz 14 MSC open i 1 w kategorii. Sam Robert powiedział, że trasa biegu prawie jak górska i jeszcze ten wiatr. No cóż warunki były takie same dla wszystkich. Wielkie brawa dla naszych zawodników.