ŻAR TROPIKÓW

Niedziela bez startów to stracona niedziela, tak więc nie pozwalając na straty, mimo ogromnego upału część klubowiczów zaliczyła starty w półmaratonie w Grodzisku Wielkopolskim i Biegu Kasprowicza w Jelczu na dystansie 5 km. Marlena i Robert dzisiaj, o 9 rano stanęli na linii startu w Grodzisku. Impreza, zdaniem biegaczy znakomita, fenomenalnie przygotowana. Jedyną kwestią o której organizatorzy zapomnieli to wyłączyć to palące światło. Nasi biegacze dali sobie jednak radę. Marlena z czasem 1:43:24 zajęła 11 pozycję w kategorii wiekowej urywając z życiówki blisko 6 minut. Robert natomiast celował w 1:24 a warunki pozwoliły na 1:27:34 co dało mu 79 miejsce open i 4 w kategorii i jest równie dobrym wynikiem.

Nieco później bo o godzinie 11 na kresce startowej w Jelczu stanęła grupa zawodników w osobach Ela, Krzysiek, Łukasz, Paweł i Michał, nasz najmłodszy zawodnik. Do pokonania mieli 5 km. Droga asfaltowa, w zasadzie bez zacienionych odcinków. Tym bardziej cieszą wyniki. Krzysiek z czasem 16:01 zdecydowanie wygrał bieg, niedługo po nim na 3 miejscu z czasem 16:55 zameldował się Łukasz. Michał natomiast potrzebował 18:12 co dało mu 6 miejsce i 1 w kategorii. Paweł do mety dotarł jako 13 zawodnik i 4 w kategorii a zrobił to w czasie 19:37 . Powrót do startów, po dłuższej przerwie zaliczyła też Ela. Dystans pokonała w czasie 22:32 co pozwoliło na zajęcie 6 miejsca wsród kobiet i 1 w kategorii.