Złoto, srebro, brąz

W miniony wtorek i środę w Bydgoszczy rozgrywały się wojskowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. My mieliśmy tam naszą trójkę przedstawicieli, którzy spisali się rewelacyjnie !!!  . Pierwsza do boju ruszyła Beata Lupa, która ostatnio jest w bardzo dobrej formie, więc nie ma co ukrywać, że cel był jeden – walczyć o medal. Na starcie takie zawodniczki jak Iza Trzaskalska, Anna Gosk czy też Paulina Kaczyńska – jednym słowem krajowa elita. Pogoda deszczowa i wietrzna, ale dla wszystkich taka sama 🙂 Za raz po starcie wymienione panie i nasza Beata szybko wysunęły się na pierwsze pozycje. Jednak z każdą sekundą przewaga Anny Gosk i  Izy Trzaskalskiej rosła. Natomiast nasza Beata zyskiwała nad Pauliną Kaczyńską i właśnie w takiej kolejności panie zameldowały się na mecie.

Chwilę później na tym samy dystansie w kat. 36+  na trasę wyruszył Kamil Makoś. Tutaj na starcie też znane nazwiska, między innymi olimpijczyk Rafał Wójcik. Jednak tempo, które narzucił Kamil spowodowało, że o złoty medal liczył się tylko on sam. Na metę dotarł z ogromną przewagą potwierdzając, że w tym roku jest w bardzo dobrej dyspozycji.

Ostatnim startującym był Krzysiek Wiśniowski, który  pobiegł na najdłuższym dystansie 8km w kat.+36 Krzysiek stoczył zażartą walkę o złoty medal jednak do szczęścia zabrakło aż, lub zaledwie 8 sekund.

Tak wiec dla naszej trójki były to bardzo udane Mistrzostwa Polski tym bardziej, że następnego dnia każdy z nich dołożył jeszcze jeden medal w biegach sztafetowych !!!

Wielkie gratulacje !!!